Укладка бордюрів (бортів дорожніх) по Україні

Укладка бордюрів (бортів дорожніх) по Україні

Облаштування будь-якого дорожнього полотна передбачає установку бордюрів, бортів і водовідвідних лотків. Кожен з цих елементів виконує свою функцію у забезпеченні комфорту та безпеки всіх учасників дорожнього руху. Зокрема, бордюри та борти відокремлюють проїжджу частину від пішохідної (тротуарів, стоянок транспорту, автозаправок, газонів, дитячих і спортивних майданчиків та інших архітектурних форм). Їх використовують для облаштування пішохідних алейок, декоративних паркових і садових композицій, майданчиків біля гаражів, торгівельних центрів та спортивних комплексів, а також для архітектурного оформлення житлового сектору. Також встановлення бортів дорожніх сприяє утриманню тротуарної плитки та збільшенню її стійкості до навантажень.

Установка бордюру для тротуарної плитки в Києві і не тільки

Укладання бордюру у Києві – одна з послуг, які надає компанія «Оріон».

У залежності від цільового призначення бордюри розділяють на кілька видів:

  • Дорожній бордюр або борт використовується для відділення проїжджої частини автодороги від тротуарів. Вони міцніші, ніж інші різновиди, оскільки повинні витримувати удари та наїзди великогабаритних транспортних засобів. Матеріалом для них служить армований бетон.
  • Зупинковий бордюр використовують при оформленні зон посадки/висадки пасажирів й укладають врівень з дорожнім полотном.
  • Тротуарними або паркувальними позначають межі паркових зон, житлових комплексів, територій дитячих та спортивних майданчиків, автостоянок та пішохідних доріжок.
  • Садові використовую для оформлення клумб і доріжок на присадибних ділянках.

Ціна укладання бордюрів для дорожнього покриття та тротуарної плитки по Україні

№ п/пНайменування робітОдиниця
виміру
Ціна, грн.
з ПДВ на 2022 рік
Бортові камені, поребрики, люки, лотки і т.д.
1Установка бордюра дорожнього бетонного (ручним способом)м.п.145
2Установка бордюра дорожнього бетонного БР 100.30.15
(з використанням засобів механізації)
м.п.120
3Установка бордюра дорожнього гранітного  (ручним способом)м.п.220
4Установка бордюра дорожнього на заокругленнях або пониженняхм.п.220
5Підрізання бордюра дорожньогошт75
6Установка бордюра бетонного паркового
(в умовах дорожнього будівництва)
м.п.100
7Підрізання бордюра парковогошт40
8Установка лотків бетонних прикрайкових Б-1-22-75, Б-1-20-75
(з використанням засобів механізації)
шт180
9Установка лотків бетонних прикрайкових Б-1-20-50
(з використанням засобів механізації)
шт170
10Установка лотка водовідвідного пластикового
(гідравл. перерізом 110 мм)
м.п.120
11Установка лотка водовідвідного бетонного
(гідравл. перерізом 110 мм)
м.п.160
12Установка лотка бетонного (500х200х60)м.п.80
13Улаштування і демонтаж опалубки для монтажу лотка водовідвідного м.п.30
14Укладання ПВХ труб водовідведення Ø110 мм
(трамбування основи, монтаж, засипка відсіву з трамвуванням)
м.п.110
15Укладання ПВХ труб водовідведення Ø200 мм
(трамбування основи, монтаж, засипка відсіву з трамвуванням)
м.п.200
16Укладання ПВХ труб водовідведення Ø300-400 мм
(трамбування основи, монтаж, засипка відсіву з трамвуванням)
м.п.250
17Установка дощоприймача точкового 300х300 мм.шт150
18Установка дощоприймача точкового 400х400 мм. або 500х500 мм.шт250
19Установка пісковловлювача
(для гідравл. переріза 110 мм)
шт350
20Демонтаж люка чавунногошт150
21Установка люка чавунногошт200
22Установка дорожніх плит площею до 4,5 м2шт800
23Установка дорожніх плит площею від 4,5 до 6 м2шт1150
Супутні роботи 
24Готування бетону (розчину) в умовах будови за допомогою бетонозмішувачам3500

Встановлення бордюру у Києві для тротуарної плитки та проїжджої частини

Встановлення бордюрів полягає у виконанні декількох етапів робіт:

  • Підготовка ділянки: на цьому етапі проводиться розмітка території за допомогою кілочків і мотузки або волосіні, видалення родючого шару грунту і підготовка траншеї під установку бордюру. Глибина траншеї повинна бути трохи більшою від висоти бордюру, ширина – приблизно 20 см для тротуарного і 30-40 см для дорожнього борту.
  • Підготовка траншеї: це процес полягає в утрамбовуванні дна рову, укладанні шару щебеню (3 – 4 см) по всій довжині траншеї, поверх якого укладається шар відсіву (2 см) і поливається водою. При цьому кожен шар окремо утрамбовується.
  • Встановлення бордюру: у підготовлену траншею встановлюється бордюр, вирівнюється по висоті і закріплюється розчином з обох сторін. 

Роботи по облаштуванню бордюрів, бортів та водовідвідних лотків виконує й будівельна організація Оріон. Крайнім об’єктом компанії була ділянка дороги у Вінницькій області, між містом Тульчин та селом Копіївка, Тульчинського району. Цей тендер на борти дорожні успішно виконаний, а попереду у компанії ще багато нових проєктів.


Замовляйте установку бордюру для тротуарної плитки в Києві, Вінниці, Хмельницькому, Житомирі, Черкасах та інших містах України.

Форми та розміри бордюрів

Матеріалом для бордюрів служать граніт та бетон. Бетонні бордюри дешевші від гранітних і саме їх у більшості проєктів використовує будівельна компанія «Оріон».

Залежно від призначення бордюри бувають:

  • з похилим профілем (використовуються при облаштуванні доріг у населених пунктах);
  • зі скошеним профілем (у місцях заїзду транспорту на тротуар або стоянку);
  • радіусні (у місцях заокруглення трас).

Стандартні розміри дорожнього бордюру – 1000 х 300 х 150 мм. На автомагістралях їх розміри можуть бути більші від звичайних на 10-20%.

Розмір садових бордюрів залежить від конкретної мети: для прокладання автопроїздів у дворах – 800 мм, пішохідних доріжок – 500 мм. В цілому ж виробники пропонують три розміри садових бордюрів: 1000 х 200 х 80 мм, 600 х 200 х 80 мм та 500 х 200 х 80 мм.


Запропоновані види робіт для облаштування тротуарів, дорожного покриття і т.д.

Будівельна компанія «Оріон» виконує цілий ряд робіт, пов’язаних з облаштуванням прибудинкових територій, паркових зон, дитячих та спортивних майданчиків. Крім укладання тротуарної плитки фахівці компанії виконують роботи з монтажу бордюрів при облаштуванні дорожнього покриття.


Мінімальний обсяг робіт по укладанню бордюра (борта) – 300 пог. метрів.


Оформити заявку можна на офіційному сайті компанії. Вартість установки бордюру тротуарного у Києві, Вінниці, Хмельницькому, Житомирі та інших містах України вказані у наведеній нижче таблиці.

Спеціальне обладнання для укладання бордюрів

При монтажі бордюрів використовуються:

Виконуємо весь спектр робіт у сфері благоустрою

Компанія «Оріон» працює «під ключ», надаючи замовникам весь спектр послуг, від продажів витратних матеріалів до здачі об’єкта у експлуатацію. Зокрема, пропонує понад 100 видів тротуарної плитки від різних виробників, які можна розглянути у холі салону «Melius», що відкрився у Вінниці у 2019 році. Також «Оріон» продає і доставляє замовникам власним транспортом залізобетонні перекриття та інші конструкції.

Команда професійних майстрів виконує роботи у сфері благоустрою по всій території України, від Вінницької області до столиці, включно з оформленням територій. Ціна на встановлення садового бордюру в Києві вказана у таблиці вище. Доставку співробітників, всіх необхідних матеріалів, техніки та устаткування «Оріон» бере на себе.

Крім укладання бордюрів та тротуарної плитки компанія виконує напівсуху цементно-піщану стяжку підлоги, монтаж водовідвідних лотків та укладання топінгових промислових підлог. Монтаж і всі додаткові роботи виконуються, як вручну, так і механізованим способом. Серед реалізованих проєктів такі масштабні об’єкти, як територія ТЦ «The Mall», ЖК «Premier Tower» та складські площі «ROSHEN» у Вінниці.