Укладка бордюрів (бортів дорожніх) по Україні

Укладка бордюрів (бортів дорожніх) по Україні

Облаштування будь-якого дорожнього полотна передбачає установку бордюрів, бортів і водовідвідних лотків. Кожен з цих елементів виконує свою функцію у забезпеченні комфорту та безпеки всіх учасників дорожнього руху. Зокрема, бордюри та борти відокремлюють проїжджу частину від пішохідної (тротуарів, стоянок транспорту, автозаправок, газонів, дитячих і спортивних майданчиків та інших архітектурних форм). Їх використовують для облаштування пішохідних алейок, декоративних паркових і садових композицій, майданчиків біля гаражів, торгівельних центрів та спортивних комплексів, а також для архітектурного оформлення житлового сектору. Також встановлення бортів дорожніх сприяє утриманню тротуарної плитки та збільшенню її стійкості до навантажень.

Установка бордюру для тротуарної плитки в Києві і не тільки

У залежності від цільового призначення бордюри розділяють на кілька видів:

  • дорожній бордюр для відділення проїжджої частини від газону або тротуару;
  • зупинкові бордюри для полегшення посадки та висадки пасажирів при поїздках у громадському транспорті;
  • тротуарний бордюр для будівництва пішохідних доріжок, спортивних та дитячих майданчиків;
  • садовий бордюр для оформлення палісадників, клумб, доріжок на присадибних ділянках.

Процес встановлення борта дорожнього складається з декількох етапів:

  • розмітки території та підготовки поверхні;
  • підготовки рову під бордюр;
  • встановлення борта у підготовлений рів;
  • заливка порожнин по обидва боки бордюру цементним розчином.

Ще один обов’язковий елемент будь-якого будівництва – водовідвідний або прикрайковий лоток, основна функція яких обмеження попадання дощової, технічної або талої води до об’єкта. Лотки прикромкові використовуються при будівництві доріг, прокладці теплотрас з колодязями, зведенні паркінгів, багатоповерхових будинків та інших об’єктів нерухомості.

Роботи по облаштуванню бордюрів, бортів та водовідвідних лотків виконує й будівельна організація Оріон. Крайнім об’єктом компанії була ділянка дороги у Вінницькій області, між містом Тульчин та селом Копіївка, Тульчинського району. Цей тендер на борти дорожні успішно виконаний, а попереду у компанії ще багато нових проєктів.

Замовляйте установку бордюру для тротуарної плитки в Києві, Вінниці, Хмельницькому, Житомирі, Черкасах та інших містах України.